EST | RUS | ENG 

Avaleht
Enampakkumised
Sisukord
Üldinfo

Täitmisavaldus
Abiks täitemenetluses
Korduma kippuvad küsimused
Kasulikud viited ja lingid
Õigusalased materjalid


Büroo on avatud
E, K kl 13 - 17
T, N, R kl 9 - 13
Kentmanni 22-12
Tallinn 10116
Eesti
tel: +372 662 6666, +372 653 1111
faks: +372 662 6667, +372 661 1110
mati.roodes@taitur.just.ee
   
 
Kas kõigil dokumentidel peab olema peal jõustumismärge?

Osa täitedokumente võetakse täitmisele, kui neile on lisatud jõustumismärge. Jõustumismärge lisatakse jõustunud kohtulahendile ning töövaidluskomisjoni, üürikomisjoni ja liikluskindlustuskomisjoni jõustunud otsustele. Viivitamata täidetavale lahendile jõustumismärget ei lisata (TMS § 12 lg 1). Pärast lahendi jõustumist lisab jõustumismärke vastavalt kas kohus, töövaidluskomisjon, üürikomisjon või liikluskindlustuskomisjon (TMS § 12 lg 2). Viivitamata tuleb täita kohtumäärus (TsMS § 467 lg 5) ja maksekäsk (TsMS § 489 lg 7). Teised kohtulahendid tuleb viivitamatult täita siis, kui selle kohta on otsuse resolutsioonis märge.
Ülejäänud täitedokumentidele jõustumismärget ei lisata.
 
© 2009-2011 Kõik õigused kaitstud.