EST | RUS | ENG 

Avaleht
Enampakkumised
Sisukord
Üldinfo

Täitmisavaldus
Abiks täitemenetluses
Korduma kippuvad küsimused
Kasulikud viited ja lingid
Õigusalased materjalid


Büroo on avatud
E, K kl 13 - 17
T, N, R kl 9 - 13
Kentmanni 22-12
Tallinn 10116
Eesti
tel: +372 662 6666, +372 653 1111
faks: +372 662 6667, +372 661 1110
mati.roodes@taitur.just.ee
   
 
Kohtutäitur on mulle kuuluva asja arestinud ja kavatseb korraldada enampakkumise. Mul on ostja olemas, kas võin müüa asja ise?

Seadus lubab võlgnikul müüa asi sissenõudja või kohutäituri nõusolekul väljaspool enampakkumist ise (TMS § 102, § 157). Müük toimub sel juhul kohtutäituri kontrolli all, mis tähendab, et kohtutäitur osaleb lepingu sõlmimisel ja tagab, et asja ei müüdaks arestimise aktis märgitust madalama hinnaga ja et müügihind laekuks kohtutäituri ametialasele arvelduskontole.
Sissenõudja nõusolekut selliseks müügiks ei ole vaja, kui eelnevalt on enampakkumine nurjunud või võib eeldada, et asja ei õnnestu enampakkumisel müüa või oleks enampakkumisel saadav tulem oluliselt väiksem võrreldes väljaspool enampakkumist müümisega.
 
© 2009-2011 Kõik õigused kaitstud.